<

Rekuperace, zabezpečení, vytápění

 

Co se skrývá pod slovem rekuperace? Pod rekuperací si můžeme představit zpětné získávání tepla, kdy vzduch z venku projde přes rekuperační výměník do vzduchotechnické jednotky a z druhé strany do něj vstupuje teplý vzduch z domu. Oba druhy jsou od sebe odděleny, aby se nechtěné pachy nevracely zpět do domu.

Účinnost rekuperace se odvíjí od velikosti vzduchotechnické jednotky, typu rekuperačního výměníku a také podle průtoku vzduchu. Využít rekuperaci můžete ve všech typech objektů, a to i v klimatizovaných objektech. Rekuperace tedy hlavně snižuje množství energie, které je potřeba pro zahřátí nebo ochlazení vzduchu.

V dnešních nových stavbách se lidé potkávají s problémy jako je vlhkost interiéru, kterou způsobuje nedostatečné větrání. Vlhkost, která přesahuje určité meze však může mít velký vliv nejen na objekt ve kterém se nachází, ale také na zdraví osob, které v budově žijí. Řešení se tedy nabízí samo a tím je větrání, které je řízené rekuperací.

U nízkoenergetické novostavby klasické větrání určitě nestačí. Při rekuperaci jde o konzistentní výměnu vzduchu z vnitřku na čistý vzduch zvenku. Vzduch, který přivádíme do domu získává od vzduchu, který jde ven většinovou část tepla a teplota se tím optimalizuje. Díky používání filtrace vzduchu, se k Vám nedostane ani pyl, prach či jiné alergeny, což se s klasickým větráním okny nedá zajistit.

Pokud tedy chcete mít účinné větrání v domě, musíte mít zavřená okna, aby bylo větrání účinné. Samozřejmě si je můžete otevřít, ale snižujete tím účinnost řízeného větrání a v zimních měsících vypouštíte zbytečně tepelnou energii. Díky rekuperaci, ale nebudete mít nutkání okna otevírat.

Rekuperační jednotka se automatický přizpůsobí prostředí díky informacím získaných z čidel CO2. Podobnost s plícemi, se zde nedá zapřít, jelikož rekuperační zařízení jsou plícemi našeho domova. Díky němu můžete doma dýchat čerstvý vzduch bez nečistot a alergenů.

 

Futura

Na trhu můžete objevit spoustu rekuperačních jednotek a máte možnost všechny porovnat. Co však můžeme říct o jednotce Futura? Naše Futura umí skvěle využívat zákony fyziky a je tou nejlepší, to Vám můžeme zaručit. Svými vlastnostmi je jedinečná a lepší než ty ostatní.

Nejlepší úspora energie v zimních měsících

Naše Futura ukáže svoje nejlepší schopnosti v zimním období, kdy ihned zpozorujete, jak krásně Vám zmenší energetickou spotřebu. Jedinečná konstrukce u rekuperační jednotky Futura geniálně využívá fyzikálních zákonů a dokáže fungovat i v těch největších mrazech.

Autonomní chod

Futura je chytré zařízení, které si samo řekne, pokud potřebuje servis nebo vyměnit zanesené filtry. Nechybí ani funkce automatického čištění výměníku, kdy se zařízení samo udržuje v nejlepším možném stavu. Díky CO2 senzoru také přizpůsobuje svůj větrací výkon.

Reálný vnitřní komfort bez přesoušení

Naše zařízení automaticky zajišťuje správnou vlhkost v domě, díky entalpickému výměníku. Správná vlhkost v budově je velmi důležitá pro Vaši vitalitu a pro Vaše dřevěné podlahy nebo nábytek.

Snadné ovládání

Futura se dá ovládat nástěnným ovladačem s kolečkem nebo komfortně z jakéhokoliv místa díky mobilní aplikaci MyJABLOTRON, která Vám prozradí i kolik energie spotřebujete.

Rozsáhlá základní výbava

V základní ceně obdržíte nadstandardní výbavu, která zahrnuje pětiletou záruku, senzor CO2 v nástěnném ovladači, pylové filtry F7, přídavné topení a také kompletní správu jednotky pomocí aplikace MyJABLOTRON. Je možné přidat další funkce – připojit 3 nástěnné ovladače nebo dodat přídavné chlazení.

Provázanost s ostatními produkty

Naše rekuperační jednotka je provázána i s jinými produkty od společnosti Jablotron. Dohromady se zabezpečením domova alarmem Jablotron je možné monitorovat celkovou energetickou náročnost domu.

 

Fotogalerie

 

Jablotron

Jablotron – Jsme certifikovaným montážní partnerem dané společnosti a jsme schopni zajistit kompletní servis: zabezpečení, vytápění, rekuperaci.

 

 

 

 

 

ZELENÁ, VZDUCH, PROSTOR, ČISTOTA, ÚSPORA, DOTACE

 

Na vše můžeme zajistit dotace zelená úsporám!